Dr. Bronner Organic Shikakai pump soap

Eestis on nüüd veidi aega olnud müügil maailmas pikalt tuntud ja tunnustatud Dr. Bronneri maagilised kõik-ühes seebid. Nähtavasti on nad nii universaalsed, aga ka puhtad, et nendega võib pesta nii nägu, hambaid, aga ka põrandaid ja nõusid-pesu. Mida kõike veel nende seepidega teha saab, lugege SIIT.

 

Mina võtsin testimiseks nende piparmündise Shikakai pumbaga seebi.

Oma lehel kirjutavad nad, kuidas shikakai on Lõuna-Aasias juba pikalt juuste ja naha puhastamiseks kasutusel. Olen ka varasemalt shikakaiga kokku puutunud – varasemalt olen kasutanud Raw Gaia 100% shikakai pulbrit juuste pesemiseks, mis tõesti töötab. Seega sel korral olin huvitatud justnimelt katsetamast, kuidas toimib selle maagilise seebi võime juuste puhastusel.

Lõhnalt on tunda nii magusat shikakaid, kui ka tugevat piparmünti. Värvuselt on tegemist pruunika vedelama konsistentsiga vedelikuga, mis hõõrudes vahule läheb.

Juuste pesu osas on purgil ka kirjas, et juuksed võivad naturaalse seebiga jääda nn tangly, ehk veidi takuseks. Ja tegelikult nii ka oli – juuksed jäid juba pesteks takuseks ja ka veidi õliseks või rasuseks. Ning pean kohe mainima, et minu juuksed ei ole keemiliselt töödeldud ega värvitud, seega ka loomulikel naturaalsetel juustel jääb see omadus kahjuks alles.

Nemad pakendil soovitavad kasutada peale pesu spetsiaalset Dr. Bronneri juusteloputamise vahendit, kuid seda Eestis veel ei müüda. Tean ka, et soovitatakse peale pesu õunaäädika-vee lahusega juukseid loputada, mis võtab selle takususe ära.  Kuid siiski tundub, et meie peres jääb see imeseep muudeks puhastusteks ning juukseid sellega rohkem ei tülita.

AGA!

Keha pesuks on tegemist äärmiselt värskendava tootega. Ja samamoodi puhastab ta käed ka laste vildikatest imeliselt. Peale selle piparmündiseebiga dušši all käimist küsis terve pere, mis nii hästi piparmündiselt lõhnab – ehk siis lõhn jääb pikaks ajaks.

Lisaks avastasin, et antud seebiga saab väga kergelt puhastada kõiki pindu – muidu jonnakalt mustust koguv kraanikauss sai kiirelt ja ilma liigse nühkimiseta puhtaks, lisaks jäävad põrandapesu veele lisatav törts seepi tubadesse mõnusa värske lõhna ja põrandad saavad kenasti puhtaks, ilma et jääks libedad.

Samuti puhastasin sellega ka diivanile ja diivanipadjale tekkinud mustust, ning see tegi oma tööd väga hästi (ei tasu karta esialgset pruunikat värvust, teha enne segu valmis, mis vahtu läheb, ning seejärel vahuga puhastada pindu).

Järgmisena kavatsen katsetada selle omadusi riiete pesul ja nõudepesul (olen juba enam kui kindel selle toimivuses), kuid tõenäoliselt hambaid ja juukseid meie peres sellega pesema ei hakata 🙂

Kindlasti tasub tootega tutvuda ja leida endale just need leidlikud kasutamise lahendused, mis teile ja teie perele sobivad (kasvõi loodusliku kodulooma pesuvahendina). Lõhnadest on valida mitmeid-mitmeid: piparmünt, lavendel, apelsin, teepuu, sidrunhein ja ka täietsi ilma lõhnata variant.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga