Dr. Hauschka vana/uus vs Lavera jumestuskreem

Dr. Hauschka tuli äsja välja uue jumestuskreemiga, mis on eelmisest versioonist katvam ja “rohkem” jumestuskreem. Mina kasutasin aastaid DH esimest versiooni, millel oli värvivalikus kõige heledam toon 00, mis sobis mulle valatult. Tegemist oli kollaka ja väga heleda tooniga.

Vana jumestuskreem oli nagu BB kreem või tooniv jumestuskreem, uus DH jumestuskreem on koostiselt katvam ja püsivam ning kindlasti meeldib enamikele kasutajatele rohkem. Kuid värvivaliku osas jään mina tühjade kätega. Varasema toonivaliku asemel algab kõige heledam toon 01ga, mis on oluliselt tumedam ja vastabki eelmisele 01 toonile. 00 tooni aga uuel jumestuskreemil pole.

Seetõttu asusin otsima uut alternatiivi. Kuna Eestis on suhteliselt keeruline orgaanilist jumestuskreemi leida, siis peale suuri guugeldamisi asusin enesekindlalt Looduspere poodi Lavera jumestuskreemi järele. Kuna seal testreid üldse ei olnud, siis võtsin ikkagi julguse kokku ja ostsin kõige heledama tooni Ivory Light 01 ära. Kahjuks on toon siiski liiga tume ja rohkem peach tooni, ehksiis ma olen sunnitud oma otsinguid jätkama.

Kui toonide valiku tagaplaanile jätta, siis võiks öelda, et Lavera jumestuskreem oleks mu kindel lemmik. Tal on keskmine katvus, kuid nahal jääb ta väga-väga kerge ja peaaegu ei tunnegi, et jumestuskreemi kannaks. Ka viimistlus on siidine ja matt. Tähele tuleb panna vaid seda, et kõige paremini saab teda peale kanda sõrmede abil, kus käesoojus aitab kenasti jumestuskreemil nahaga ühilduda.

IMG_4078
Vasakult: vana Dr. Hauscha 00, uus Dr. Hauschka 01, Lavera Light 01

 

Mul on väga raske aru saada, miks kõik jumestuskreemid nii tumedad on, sest ise tundun ma endale suhteliselt tavapärase jumega – keskmine hele eestlane. Naha alatoon on mul kollakas, see teeb puudrite-kreemide leidmise veel eriti keeruliseks.

Ainuke, kes minu toonile suudab vaste leida on Jane Iredale, kuid alles hiljut avastasin enda jaoks, et tema koostistes (presspuudril, bb kreemil) on igal pool dimethicone ehk sünteetiline silikoon, mida ma oma nahale määrida ei taha.

Kui teil on samuti olnud raskusi looduslikke jumestuskreeme-puudreid leida heledale-kollakale nahatoonile, siis andke teada ja soovitage midagi, mis võiks olla minu järgmine katsetus.

 

 

 

3 Replies to “Dr. Hauschka vana/uus vs Lavera jumestuskreem”

 1. Hei! Kas sa Gaia Cosmetics’i jumestuspuudreid oled proovinud? Ise ajasin ka tükk aega looduslike koostisosadega ja samas katvaid/püsivaid jumestuskreeme taga, kuna puudrid minu kohati kuivale nahale üldiselt ei sobi. Otsustasin Gaia Cosmetics’i toodetele siiski võimaluse anda, kuna neile on nii palju positiivset tagasisidet jäetud. Kasutan puudri all mõnda hästi imenduvat taimeõli ja tulemus jääb eriti ühtlane ning loomulik. Jube rahul olen. 🙂

  Minu nahk on ka kollaka alatooniga ja samuti pean ennast keskmiseks eestlaseks, kuigi tegelikult olen ma loomulikult juba kergelt tumedama nahaga. Gaia Cosmetics’i valikust sobib praegu mulle ideaalselt toon Sand (2.0), kuid asja ajab ära ka Light Toffee (2.8). Veel on mul olemas Ivory (1.5), mis jääb aga juba liiga heledaks ja saan seda ainult silmade all kasutada. Kõige heledam on neil Fair (1.0), kuid kahjuks on see roosaka alatooniga. Samas keegi on jätnud tagasiside, et pigem on tegemist on neutraalse tooniga.

  http://ecoliciousblog.blogspot.com

  1. Olen nüüd ca kaks nädalat Gaia puudrit katsetanud. Ja olen selle hinnaklassi juures üsna rahule jäänud. Siiski päris-päris õiget värvitooni jällegi ei suutnud esimese korraga tabada – aga Ivory ajab hetkel veel täitsa asja ära 🙂

   Suur tänu Sulle soovituse eest!

 2. Tere, mina olen ka oma heleda nahaga samamoodi hädas ja kasutasin ka DH 00 tooni. See uus 01 on ka tume ning isegi Joiki BB Light on tume. Kuid kuna mul kevadeti tuleb tõsine päikeseallergia, siis pidin uue BB kreemi otsima millel on päikeseblokaad ka sees. Mina leidsin omale täieliku lemmiku Kiehlsi BB kreemi ja nende heledam toon on kui valatud. 50Spf ja katab rohkem nagu jumestuskreem. Lihtsalt fantast toode ja väidavad ka et looduslik. Kuid ise kardan, et ta nii öko ikka pole, lõhnab ka veidi tugevasti! Oled uurinud? Tallinna Kaubamajast olen saanud. Kiehls jagab ka lahkelt testreid, kuid peab jälgima, mis tooted on looduslike koostisainetega, sest osad pole üldse! Ja mul on ka Jane Irdale jumestuskreem, mis on paks ja isegi veidi hele (aga saabki luksuslikuma looki teha), kuid seda ma iga päev kanda ei saagi, silmad hakkavad vett jooksma. Ja hea teada et ta päris puhas polegi. Jama ikka nende “looduslike” toodetega, aja ikka ise välja kui looduslik ta on. Võiks juba protsendid peal olla 🙂 95%, 99% ja 100% ! Oleks ju päris mugav! Siis ei peaks ise ka keemikuks hakkama 🙂 Aga sa mineraalpuudri+näovee kombot ei ole proovinud jumestuskreemi asemel?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga