Huulepalsam talveks – Weleda vs Dr. Hauschka

Suvel ma tavapäraselt huulepalsamit ei kasuta. Nii kui tulevad aga tuulised-külmad sügisilmad, kipuvad minu huuled muutuma kuivaks ja vajavad ekstra niisutust.

Olin juba tükk aega tundnud, kuidas huuled kipitavad, kisuvad ja on väga kuivad. See tähendas, et minu tavapärane Joik huulepalsam-huuletoonija ei teinud oma tööd niisutamisega piisavalt.
Kuna aga ka minu pere teised liikmed vajasid talveks ettevalmistusi, siis tulid meile koju appi Weleda huulepalsam ja Dr. Hauschka huulepalsam.
Võtsin meelega erinevad, et näha, kas üks trumpab teise üle või mitte. Mõlemad on huulepulga kujulised palsamid, mida on hea kaasas kanda.
Dr. Hauschka huulepalsam
Tegemist peaks olema üli kuivadele huultele sügava niisutusega. Värvuselt on oranž ning lõhnab natukene magusalt mesiselt, natukene taimeekstraktide järele. Peale kandes on väga sile ja pehme ning jätab hästi kena ja küllusliku läike.
Praktilisest poolest tundub, et huulepulga osa on natukene õrnake ja väike. Ning huulepulga ja selle ümbrise vahel on palju ruumi, mis võib tekitada teatavalt ka seda, et huulepulk tugevamal kasutamisel murdub.
 
 
Weleda huulepalsam
Olen toodet varasemalt kasutanud. Tegemist on helekollaka-beeži tooni huulepalsamiga. Lõhn meenutab midagi küünla sarnast 🙂 Ei, tegelikult lõhn meenutab mesilasvaha ja lanoliini järele. Ei ole pealetükkiv, kuid esmalt tundus see mulle veider. Peale kandes on pulk alguses natukene jäik, kuid pikema kasutuse peale (ja soojas jope/mantli taskus olles) muutub kenasti pehmeks. Huulepalsam jätab pigem matima tulemuse. Ei läigi üleliia. Seetõttu on kindlasti pere meespoolel selle üle hea meel.
Huulepulka on koguseliselt rohkem ja peale kandmine tundub tugevam ning kindlam.
Kokkuvõttes võiks öelda, et kõik osapooled on rahul.
Kuid kui peaksin veel huulepalsamit tulevikus vajama, siis tõenäoliselt ostaksin uuesti Weleda oma. Või siis hoopiski prooviks katsetada veel uutega – näiteks Nurme Seebi omaga (puudus tol päeval Kaubamajas hoopis müügist, kui läksin palsameid ostma).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga