Kuidas ma taastasin oma juuksed

Kaks-kolm aastat tagasi hakkasin ühtäkki täheldama, kuidas mu juuksed olid peale korduvate värvimise, värvi eemaldamise ja karmide pesuvahendite kasutamise tulemusel justkui surnud. Neil ei olnud enam õiget värvi (kes on püüdnud värvieemaldamise teel tumepruunist heledaks tagasi saada, see teab nn vaskjat-kollakat-oranžikat helebeeži värvi). Samuti olid nad katkised, tuhmid. Ühel päeval lihtsalt otsustasin, et olen oma juukseid piisavalt piinanud. Nüüd on aeg neile rahu anda.

Esimeses etapis vahetasin välja kõik oma juuste pesu- ja hooldusvahendid. Otsisin pikalt omale häid looduslikke šampoone ning peale paljusid katsetusi ka oma lemmikud leidsin.

Nüüdseks olen jõudnud etappi, kus ma hommikuti juuksed kammides tõepoolest tunnen, et mul on juuksed tagasi. Nad on paksemad, kohevamad ja läigivad loomulikult. Kui mul ei oleks veel juukseotstes heledamat tooni (värvieemaldus +salgud), siis ei peaks ma suure tõenäosusega isegi palsamit kasutama. Vot täpselt nii pehmed on inimese enda loomulikud juuksed! Kes selle ära on unustanud, võite vahel katsuda oma laste, sõbrannade-sõprade, õdede-vendade laste juukseid. Need on beebipehmed.

Täiskasvanud inimese loomulikud terved juuksed on küll tugevamad, ei ole nii peened, kui lastel. Kuid pehmed on nad sellegipoolest.

Mida ma tegin, et taastada oma juuksed? Suuresti on rõhk sellel, et mida ma EI TEINUD. Ma EI kasutanud enam ei salongi ega poešampoone ega juuksehooldustooteid. Ma EI värvinud enamasti oma juukseid (toonitasin ja salgutasin 1x aastas, et veidi parem üleminek oleks). Ma EI kuumtöödelnud neid igapäevaselt fööni või sirgendajaga. Ma EI pesnud oma pead. Nii tihti 🙂

Kui sul on tekkinud soov anda oma juustele puhkus või on sul tekkinud huvi, mis värvi su õige loomulik juuksevärv ongi (Mina olin selle unustanud ja sain suure üllatuse osaliseks, kuna viimati nägin päris enda juuksevärvi vist 6 klassis. NB: Juured ei loe, sest sealt ei näe päriselt kogu ulatuses. Senimaani on aga minu juuksevärv kõvasti 2-3 tooni tumedamaks läinud), siis siin on mõned head soovitused, mida järgida:

1. Mine juuksuri juurde. Kui sul on värvitud juuksed mitmeid toone erinevad sinu loomulikust toonist, siis kõige valutum üleminek on kohe algselt värvida juuksed oma loomuliku tooniga sarnast tooni.

2. Varu koju orgaaniliste koostisosadega juuksepesuvahendid. Soovitan Weleda ning Lavera šampoone ja palsameid.

3. Ära kuumtöötle oma juukseid.

4. Ära kasuta silikooni või muid juukseid koormavaid ja kahjustavaid aineid sisaldavaid juuksehooldusvahendeid. NB: Ka väga tuntud (ja alguses ka ise kasutanud) Macadamian Oil juukseseerum sisaldab silikooni.

5. Püüa oma pead pesta mitte rohkem kui 2-3 korda nädalas. Püüa ületada päevi. Kui oled harjunud igapäevaselt pesema, tee seda esialgu ülepäeva. Seejärel hoia seda rutiini nädalakese, ning liigu edasi, iga 2 päeva tagant jne. Lõpuks su juuksed harjuvad ning võid vabalt juukseid pesta ka vaid nädalas korra. Nii nagu ise soovid. Vähem pesemine hoiab sinu peanaha korras ja aitab peanahal normaalselt talitada, ilma et ta igapäevaselt peaks jälle taas rasu tootma, kuna sa oled selle iga päev šampooniga maha pesnud. (Liigselt rasused juuksed on just üks sageli pesemise tulemus.)

6. Vali juustele leebed kinnitusmeetodid ning vahendid. Väga paljud juuksekummid ning lõksud rikuvad juukseid. Leia juukseelastik, mis ei kisu juukseid, on pehme ja piisavalt leebe. Kui võimalik, väldi igapäevaselt juukselõkse.

7. Kui sul on pikad juuksed ja oled harjunud ööseks juukseid kinnitama, siis üheks minu kõige lemmikumaks variandiks on keerutada pehmelt (mitte liiga tugevalt) juuksed pealaele krunni ja kinnitada see alligaator-klõpsuga (kui seda pole käepärast sobib ka juukseelastik, kinnita see nii, et krunn ööga lahti ei vajuks, kui siiski õrnalt). Hommikul ei pea sa rohkem vaeva vägema, kui juuksed alla võtma ja veidi sättima. Imeilusad lainelised ja kohevad juuksed on garanteeritud.

8. Ära anna alla! Tihti on oma loomuliku tooni väljakasvatamine pikaajaline ja vaevanõudev. Üsna kerge on käega lüüa ja taas juuksurilt paluda uut tooni peale värvida. Aga ära anna alla – iga kuu näed sa üha rohkem oma loomulikku tooni. Püüa seda hinnata, tunda kui pehmed su loomulikud juuksed on. Juukseid pestes katsu, kuidas reageerivad šampoonile su loomuliku juuste osa ja kuidas värvitud. Õige pea hakkad aru saama, miks sa kogu selle esmapilgul suure töö ette võtsid 🙂  Ja ära vaata enam tagasi. Juukseid värvida saad sa IGAKELL. Oma loomulikku tooni ja juukseid tagasi enam nii kergelt ei saa.

9. Kui tunned, et su loomulik toon pole ikka päris see. Siis mõtle, kas on ehk kergemaid ja juustele valutumaid variante, kuidas enda stiili muuta? Näiteks toonimine? Või vajad vaid mõnda salku, et juuksevärvile särtsu anda. Tegelikult aga loodus teab – tavaliselt sobib sinu jume ja silmavärviga just kõige paremini sinu enda loomulik toon!

 

juuksed2

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga