Lilleveed aitavad nahal suve üle elada

Lillevesi ehk hüdrosool on aromaatne vesi, mis jääb järele peale eeterliku õli ekstraheerimist või mida saadakse auru destillatsiooni teel. Need on oluliselt õrnemad kui eeterlikud õlid ja neid pihustatakse otse nahale.

NB: Õigele hüdrosoolile ei ole lisatud alkoholi ega muid sünteetilisi ained. *

Minu kapipeale on kogunenud minu kindlad lemmikud – nõiapuu, rosmariini, roosi, lavendli lilleveed.

Kasutusala on neil lõpmatu. Mina kasutan neid nii hommikul kui õhtul tooniku asemel, peale mineraalmeigi tegemist kinnitajana, päeva jooksul värskendajana. Palaval päeval või õhupuudusel on eriti hea kanda mõni väikesem pudel kaasas ka bussis, autos (ja ka lennukis), et niisutada kuiva nahka. Samuti saab nendega meeleolu luua kodus õhku piserdades kui enne magamaminekut padjale aroomi andmiseks. Kasutada võib neid ka kehal ja eriti hästi sobivad nad ka juustele.

Nõiapuu lillevesi: 
Sobib eriti hästi probleemsele nahale. Parandab haavu ning sobib ka suvel putukate hammustuste korral. Sobib ka trimmiva võime poolest vananevale nahale. Minu üks suurimaid lemmikuid.

Rosmariini lillevesi:
Sobib eriti hästi juustele. Peanaha vaevuste korral piserdada igapäevaselt peanahale ja masseerida näpuotstega peanaha sisse. Aitab hästi verevarustust parandada. Samuti sobib ka rasusemale näonahale, muutes nahatooni ühtlasemaks.

Roosi lillevesi: 
Kõige universaalsem lillevesi üldse. Kasutan nii endal parfüümi asemel kui ka vahel lapsele mänguliselt roosilõhna pritsides (piserdan õhku, kus siis laps läbi jalutab ja head lõhna tunneb). Samuti väga hea näohoolduseks, niisutab näonahka ja teeb ta imepehmeks.

Lavendli lillevesi: 
Eriti hea õhtuseks kasutamiseks, peale õhtust dušši või vanni. Samuti magamistoas piserdamiseks. Soodustab head und nii endal kui lapsel. Samuti on tal head antibakteriaalsed omadused, mistõttu sobib ka probleemsele nahale ning putukahammustuste korral.

Kõik lilleveed sobivad samuti ka savimaskide segamiseks ning päeva jooksul pidevaks pihustamiseks. Nii tugevdad oma näonahka ning niisutad ja toniseerid. Eriti sobilik on see suveperioodiks, kus nahk kuivab ja saab ka päikese käes viibides kahjustada. Lillevee omadusi on tunda juba üsna peagi. Aroomiteraapilised kasud väljenduvad juba kiiresti. Näonaha hoolduses võib aga samuti tundlikum kasutaja juba mõne päeva järel naha tekstuuris muutusi näha.  Pideva kasutamisega ütleb nahk sulle aga kindlasti suure “aitäh”. ning muutub kaunimaks ja elujõulismaks 🙂

 

* pildil olevatest lilleveedest sisaldab Primavera nõiapuu vesi alkoholi. 

lillevesi

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga