Näonaha loomuliku tasakaalu saavutamine ja taastumine

Mõni aeg tagasi mainisin, kuidas üks näopesugeel andis oma koorivate osakestega mulle ebameeldivad tagajärjed – punetav nahk, kergesti ärrituv ja õrn. Ehksiis üks toode suutis naha vaid 2-3 päevaga tasakaalust täiesti välja viia.

Selleks, et jälle saavutada naha loomulik tasakaal jätsin ma kosmeetikatoodete eksperimendid tagaplaanile ja lihtsalt lasin nahal puhata. Seda soovitan ma vahelduseks kõikidele ilublogijatele, kes ikka ja jälle on oma blogi pärast sunnitud mitmeidmitmeid tooteid järjest katsetama.

Minu tasakaalurutiin: Väga õrn puhastuspiim, roosi näovesi. Hommikul järgnes sellele kas päevakreem või õli. Kui on võimalik, siis näiteks nädalavahetustel vältida igasugust dekoratiivkosmeetikat. Õhtuks ainult puhastus ja roosivesi. Õhtuses rutiinis ei kasuta ma juba väga pikka aega kreeme-õlisid. See on olnud minu kogu eluea rutiinide kõige parem otsus ja avastus. Peale seda muutust võib näha tulemusi, kuidas nahk muutub paremaks. Kuna tema ise hakkab endaga tööle. Ehksiis nahk on väga tark – kui talle anda võimalus, siis ta teab, mida ta tegema peab.

Aga nimedest ja toodetest ka. Nimelt mõni aasta tagasi, kui mul oli samuti mingi toote tagajärel ülitundlik ja punetav nahk, siis võtsin kasutusele Weleda mandlisarja puhastupiima ja mandiõli. Need ongi spetsiaalselt selleks otstarbeks välja töötatud – kui nahk on tasakaalust väljas. Tegid antud hetkel oma tööd hästi. Aga kui juba paremaks läks, siis igapäevaselt ma seda puhastuspiima ja õli ei kasutanud.

Praegusel hetkel aga kasutan Erboristica argaaniapuhastuspiima ja Gaia Cosmetics roosivett. Päeval näoniisutuseks kas Dr. Hauscha näoõli või Weleda iirisekreemi. See kombo töötab ka suurepäraselt, et nahk jälle taastuda saaks.

Ja muidugi üks nipp: vähem dekoratiivkosmeetikat töötab alati hästi, kui nahal taastuda vaja 🙂

Roosivee headest omadustest võite lugema minna ka kasutajapoolset tagasisidet Gaia lehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga