10 põhjust alustada hommikut sidruniveega

Sidrunivee joomine on üks kõige lihtsam tervislik tegevus, mida saad endale ja oma kehale pakkuda. Sidrun sisaldab rikkalikult C-vitamiini, mis on oluline vitamiin tugevdamaks organismi immuunsüsteemi. Ühtlasi on sidrunil võimas antibakteriaalne toime.

Sidruni joomisel on nii palju häid mõjusid, et oleks lausa patt hommikuti sidrunivett mitte juua. Selle puhastav ja tervendav mõju pakub pikemas perspektiivis positiivset mõju kogu organismile. Nii seedimisele, nahale kui ka liigestele.

Kõige lihtsam on sidrunivesi juba õhtul valmis panna. Pigista poole sidruni mahl poolele klaasile puhtale veele, lisa sidruni viile ning jäta ööseks kapiservale. Hommikut aga alustagi just selle vee joomisega.

1. Sidrun aitab tasakaalustada pH taset organismis.

2. Juues hommikuti toasooja sidrunivett, aitab see kehast väljutada toksiine.

3. Sidrunivesi on kasulik seedimisele, soodustades sapi tootmist.

4. Sidrun sisaldab sidrunhapet, kaaliumi, kaltsiumi, fosfori ja magneesiumi.

5. Aitab vältida infektsioone põhjustavate bakterite kasvu ja paljunemist.

6. Aitab vähendada valu ja põletikku liigestes.

7. Aitab ravida nohu.

8. Sidrunis sisalduv kaaliumi on vajalik aju ja närvirakkude igapäevaseks tööks.

9. Aitab tasakaalustada kaltsiumi ja hapniku taset maksas. Ka kõrvetiste korral võib leevendust pakkuda just klaasitäis sooja sidrunimahla veega pooleks.

10. Sidrun on äärmiselt kasulik nahale –  takistab nii kortsude teket kui aknet.

WARM-WATER-AND-LEMON

2 Replies to “10 põhjust alustada hommikut sidruniveega”

  1. Lugesin seda postitust eile hommikul. Pärast ostsin poest terve kotitäie sidruneid, sest olen külma saanud, pea oli “paks” ja hingetoru valus. Eile tarvitasin tee sisse ära 2 sidruni mahla ja nüüdseks on tunduvalt parem olla. Pea on palju selgem ja palavik taandunud. Ravimeid võtnud pole, seega sidrun vist toimibki, tuleb meelde jätta! 🙂

    1. Seda on küll ainult väga hea kuulda 🙂
      Minul aitab sidrunivee joomine ka kohviga veidike piiri pidada. Olen pikalt proovinud kohvist loobuda, aga see hommikune rutiin oli väga sisse juurdunud. Kui muidu algasid ilma-kohvita-hommikud kaunis uduselt, siis sidrunivesi annab paraja särtsu ja energia. Hiljem enam kohviks tihtipeale vajadust ei ole, kuna keha pole hommikul kohvi doosi saanud ja seega sõltuvus-vajadust polegi kehas jõudnud tekkida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga