Kuidas kaotada 5kg kõigest nädalaga..

Olen juba pikemat aega tahtnud kirjutada toitumisest ja seeläbi nn tervislikust eluviisist. Täna teen seda kiirmeetodil, küll aga võib edaspidi sel teemal taas postitusi tulla.

Mulle on juba pikemat aega teinud muret kõikvõimalikud toitumise teemalised uudised ja toitumise moetrendid, mis justkui suunavad inimesi tervisliku toitumiseni. Olgu selleks siis paleo, vegan, low fat, low carb või muu piirangutele tuginev imedieet. (Ärge saage valesti aru, kõik need erinevad retseptid on okei, kuid täpselt senimaani, kuni neid lihtsalt oma tavapärasesse toitumisse mitmekesisuse tõttu lisatakse.)

Ka mina ise olen pidevalt hädas meedia survega, kui olen lugenud toitumise teemalisi uudiseid, ja kaine mõistusega saan aru, et need on nn pseudoteaduslikud, KUID SIISKI tuleb ette, kus alateadlikult olen seotult meediatarbimisega hakanud piirama enda piimatoodete, jahutoodete või muu kindla toidugrupi tarbimist. Mis on minu arvates puhas rumalus.

Rumalus rumaluseks, kuid tegelikult on veel hullem, kui seda tehakse teadmatusest. Kui noored tüdrukud, soovides kaotada ühe nädalaga 5 kilo või olles tervislike eluviiside poolt meedia- ja sõpruskonna poolt survestatud. Teadmatusest, kuidas võib toidugruppide piiramine viia veel hullema söömahoogudeni, kogu kaotatud kilode tagasitulekuni (lisaks veel +3kilo selle eest, et olid end näljutanud) ning kõige hullem – toitumishäireteni, mis rikuvad sinu elu pikaks ajaks.

Kõigest sellest on Eesti meedias veel vähe räägitud, kuid võite kasvõi Youtube otsingusse lüüa sisse binge eating või orthorexia .

Ma kutsuksin selle postitusega kõiki üles otsima rohkem infot selle kohta, miks ei oleks mõistlik pidada piirangutel tuginevaid dieete või üleüldse dieete (kui ei ole tõesti meditsiiniliselt arsti poolt ettekirjutatud toitumiskavaga tegemist). Ütleme nii, et liiga paljude naiste, noorte tüdrukute (ja ka meeste) elusid on juba rikutud. Ärme anna oma tütardele ja poegadele eeskuju, et toitumine on midagi, mille pärast on vaja tunda nälga, hirmu või süütunnet. Kui sa ükskord võtad toitu toiduna ja kuulad oma keha, kes sulle ütleb, millal on kõht täis ja millal tühi ning võid edaspidi elada täisväärtuslikku elu ilma kalorite lugemise, toiduainete piiramise või nn rumalate imediietideta.

Siit võite jälgida ka YouTubes enda kogemuste põhjal binge eatingust ja ortorexiast rääkivat tütarlast Josie Mai, kes motiveerib toitumishäiretest välja tulemisel ning annab nõu sinna mitte laskumiseks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga